Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8702321



*

nr 870 2321


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Evy Låås (1923-1999), Jordgubbar, stämpelsign. signature a tergo, sheet: 45x69, unframed.


WATERCOLOUR (F), Evy Låås (1923-1999), Jordgubbar, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 45x69


Condition: oramade

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 20 2014
at 19:22:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/1 21:49:56 1      100 kr
16/1 12:03:37 2      250 kr
18/1 14:16:22 1      200 kr
19/1 19:53:31 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Evy Låås

Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: a tergo akvarell akvareller evy låås jordgubbar på baksidan stämpelsign svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8106 GOUACHE
    Elli Hemberg (1896-1994), Sweden. No signature, "p..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:30




Ladda ner broschyr